Serwis zegarka Rolex

PROCES SERWISOWANIA

Wszyscy Oficjalni Dystrybutorzy oraz Filie Partnerskie Rolex są autoryzowani do przyjęcia Twojego zegarka Rolex. Wraz z przyjęciem zegarka członek obsługi zapisuje wszystkie Twoje prośby i uwagi. Następnie zegarek jest wysyłany do zegarmistrza.

OCENA ZEGARKA

Twój zegarek zostaje poddany dokładnej ocenie przez zegarmistrza, który wystawia kosztorys zleconych prac serwisowych. Gdy kosztorys jest zaakceptowany, serwis zegarka może się rozpocząć.

PRZYGOTOWANIE DO SERWISU

Wciąż połączony z tarczą i wskazówkami mechanizm zostaje wyjęty z koperty – uprzednio odpiętej od bransolety. Mechanizm, koperta i bransoleta zostaną poddane niezależnym od siebie procesom serwisowania i zostaną ponownie złożone dopiero na samym końcu.

ROZŁOŻENIE MECHANIZMU

Mechanizm zostaje całkowicie rozłożony, a wszystkie jego elementy dokładnie przeegzaminowane. Te, które nie spełniają już standardów marki Rolex, są wymieniane na nowe.

CZYSZCZENIE ELEMENTÓW

Każdy element jest czyszczony ultradźwiękami, co pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń.

MONTAŻ I OLIWIENIE MECHANIZMU

Wyczyszczone elementy są osuszane, a następnie cały mechanizm jest montowany i oliwiony. Zegarmistrz dokonuje pierwszych regulacji precyzji mechanizmu zegarka zgodnie z kryteriami dokładności marki.

CZYSZCZENIE I POLEROWANIE KOPERTY I BRANSOLETY

Koperta zostaje całkowicie zdemontowana, a jej środkowa część, pierścień, dekiel i bransoleta są poddane polerowaniu lub wykończeniu na satynowo, zależnie od oryginalnego wyglądu. Te delikatne zabiegi wymagają wyjątkowej troski i nadzwyczajnych umiejętności.

MONTAŻ KOPERTY

Po wyczyszczeniu i wypolerowaniu wszystkie elementy koperty są na nowo montowane, a uszczelki i części łączące wymieniane. Koperta zostaje poddana wówczas testom wodoszczelności.

ZAMKNIĘCIE MECHANIZMU W KOPERCIE

Mechanizm – do którego dopasowane są tarcza i wskazówki – jest z powrotem montowany w kopercie po zakończeniu przeprowadzanych przez zegarmistrza rygorystycznych technicznych i estetycznych testów wszystkich elementów.

TEST PRECYZJI

Po zamknięciu mechanizmu w kopercie zegarmistrz ponownie dokonuje pomiaru chronometrycznej precyzji i reguluje ewentualne odchylenia, by jego dokładność była zgodna z wymaganiami marki Rolex. Koperta jest wówczas przykręcana, a zegarek jest poddany kolejnemu specyficznemu dla Rolexa testowi trwającemu 24 godziny i pozwalającemu na odnotowanie ostatecznych nieprawidłowości mechanizmu, które mogą się w tym czasie ujawnić.

TEST WODOSZCZELNOŚCI

Zegarek przechodzi test ciśnienia w wodzie, co pozwala sprawdzić jego wodoszczelność. Wówczas można z powrotem przykręcić bransoletę do koperty.

OSTATECZNA KONTROLA

Twój czasomierz jest teraz gotowy na ostateczną kontrolę, podczas której zegarmistrz upewnia się że, zegarek funkcjonuje prawidłowo, a wszystkie jego aspekty estetyczne pozostają nienaganne.

ODDANIE ZEGARKA

Na samym końcu procedury serwisowej Twój zegarek wraca do Ciebie w ochronnym etui i z międzynarodową dwuletnią gwarancją serwisową pokrywającą części zamienne i sam proces.

SERWIS NAJWYŻSZEJ KLASY

Marce Rolex zależy na tym, by móc zaoferować najwyższej jakości usługi posprzedażowe. Dzięki nadzwyczajnym standardom i poziomowi ekspertyzy naszych zagarmistrzów Twój zegarek Rolex może dalej działać, a upływający czas nie zakłóci jego dokładności, ani nie wpłynie negatywnie na jego zachwycający wygląd.

Przeglądaj